M1 Pro та M1 Max — революція у світі комп'ютерних технологій чи черговий маркетинговий хід?

Сьогоднішній огляд ми повністю присвятимо гучній розробці від Apple — чіпам M1 Pro і M1 Max. З новими моделями ноутбуків компанія випустила найочікуваніший процесор, який ще більше підвищує їхню продуктивність. І мова зовсім не про нове покоління, а про потужніші похідні від M1. Довгоочікувана прем'єра двох унікальних чіпів, які мають удвічі потужніші ядра та збільшену продуктивність пам'яті, відбулася!

 

Що очікувати від потужних процесорів, які можливості вони відкривають перед користувачами, і чи варто взагалі переплачувати (адже йдеться навіть не про десятки, а сотні доларів)? На ці та інші питання ми постаралися знайти обґрунтовані відповіді. Що з того вийшло — дивіться самі.

 

Зміст [приховати]

   

  Грамотний маркетинговий хід чи ідеальний процесор нового покоління?

   

  Презентація чіпів M1 Pro та M1 Max

  Apple як справжня трильйонна компанія використовує купу маркетингових фішок, які здатні ввести покупців в оману. Виробники демонструють свої розробки та розповідають нам, простим користувачам, про особливості нових процесорів: збільшену в 6 разів пропускну здатність пам'яті, можливість компілювати звичайний код у Xcode, наявність 33,7 мільярда транзисторів і т. д.

   

  Це все дуже круто, але при цьому дуже складно для сприйняття. Вибачте купертинівці, але з усього інформаційного потоку на презентації нових чіпів M1 Pro та M1 Max для MacBook Pro звичайні користувачі мало що зрозуміли.

   

  Погодьтеся, кожному хочеться мати максимально потужний флагманський пристрій, який обіцяє перевершити очікування і буквально виконувати всю роботу за вас. Але давайте тверезо оцінювати свої запити та аналізувати потреби. Не кожному потрібні ці «монстри», які призначені винятково до виконання професійних завдань.

   

  Почнемо з простого: чому Apple створила M1 Pro та M1 Max

   

  Нові рішення від Apple

  У процесі експлуатації багато хто зрозумів, що М1 — зовсім не універсальне рішення. Це ноутбуки діагоналлю 13 дюймів, зі скороченою кількістю роз'ємів, не мають підтримки Windows та в яких відсутня дискретна відеокарта. Наймолодший представник серії з таким чіпом коштує приблизно 1200 доларів. Цілком логічно, що це рішення, яке не задовольняє запити приблизно 80-90 відсотків потенційних споживачів!

   

  Для всіх, хто професійно монтує відео та працює з 3D графікою, потрібна дискретна відеокарта, більший обсяг оперативної пам'яті, ніж 16 гігабайт, які змогли поставити в M1.

   

  Щоб «пересадити» всіх фахівців на arm-процесори розробникам Apple довелося продумати потужніші варіанти. І мова якраз про розробку M1 Pro та M1 Max, що забезпечують максимальну продуктивність при мінімумі споживання енергії.

   

  Поліпшені можливості M1 Pro та M1 Max

   

  По-перше, виріс максимальний обсяг пам'яті. Тобто M1 Pro підтримує до тридцяти двох гігабайт. Відповідно для тих людей, які обирали «інтелівську» конфігурацію Macbook Pro 16, зараз мають можливість отримати ще більше пам'яті і в 14, і в 16 дюймовому конструктиві.

   

  Якщо ми говоримо про M1 Max, то можна обрати модель до 64 гігабайтів. Так, вартість цих ноутбуків трохи «кусається», але принаймні можливості були збільшені не тільки для красивої презентації, але й для реальних робочих процесів.

   

  Другим недоліком М1, звичайно, була слабка відеочастина, що включає сім або вісім відеоядер. У M1 Pro їх кількість збільшили до 14 або 16, а M1 Max — до 32. І це, як ви розумієте, відчутний прогрес.

   

  До речі, незважаючи на гігантську продуктивність відеочіпів, вбудованих у процесор Apple, на них не можна майнити!

   

  Ну і третє: зросла продуктивність самого CPO.

   

  Зверніть увагу, що тут з'явилися два енергоефективні ядра, які:

  • беруть на себе фонові завдання;
  • максимально знижують енергоспоживання цих досить гарячих процесорів;
  • збільшують продуктивність (тепер вона в рази вища, ніж у найбільших «інтелівських» процесорів).

   

  Плюс завдяки інтелектуальній функції управління живленням розробникам вдалося досягти ідеального розподілу завдань між продуктивними та енергоємними ядрами. Як результат — максимальна економія заряду навіть при роботі на максимум.

   

  Отже, всю апаратну частину розробники Apple зробили дуже круто. Пристрої на чіпах M1 Pro та M1 Max — справді преміальне рішення для професіоналів.

   

  Але чи стануть у пригоді всі ці понад можливості у повсякденному використанні — ось у чому питання. На наш погляд, удосконалені параметри — це не гостра необхідність для користувачів, а приємний бонус. Це так, якби нам запропонували купити преміальний автомобіль BMW, який може їздити зі швидкістю 500 кілометрів на годину. Складно посперечатися, що це дуже круто, але де ці можливості можна застосувати на практиці?

   

  Зіставимо всі «за» та «проти»

   

  Багатофункціональні чіпи M1 Pro та M1 Max

   

  Сьогодні всі моделі на M1 Pro і M1 Max — це ексклюзивна новинка, отримати яку мріють багато цінителів продукції Apple. Якщо вам потрібен ноутбук, який допоможе вивести професійні робочі процеси на інший рівень, девайси на чіпі M1 Pro або M1 Max стануть справжньою знахідкою. Якщо ж ноутбук використовуватиметься для рядових завдань — можна обійтися простішою версією процесора.

   

  Безумовно, створення цих багатофункціональних чіпів, які привернули загальну увагу ще до виходу ринку — це переломний період історії американської корпорації. M1 Pro та M1 Max відображають новий напрямок, у якому розвиватиметься компанія. І це зовсім не маркетинговий хід, як багато хто встиг подумати. Надпотужні процесори встановлені в нових Apple MacBook Pro перевершать очікування навіть найзатятіших скептиків.

   

  Купувати чи ні? Що ж, це рішення кожен прийматиме індивідуально, виходячи з особистих переконань, потреб і, звісно, ​​фінансових можливостей.

   

  Дякуємо, що приділили кілька хвилин уваги та дочитали цю статтю до кінця.

  Впевнені, основні моменти щодо M1 Pro чи M1 Max ви для себе прояснили!