Конструктор «Лего» — історія створення. 12 невідомих фактів про легендарний конструктор

Сьогодні кубики LEGO є майже у кожному будинку. І чи можуть діти повірити, що для їхніх батьків навіть невеликий набір був вершиною мрії?

 

Любов до конструктора існує вже понад 70 років. Але мало хто цікавиться, звідки він узявся і в чому феномен такого довголіття.

 

Насправді, історія виникнення конструктора «Лего» надзвичайно цікава. Створення бренду пов'язане із сімейною трагедією. Тільки віра у краще майбутнє та цілеспрямованість власників вивели бренд на вершину іграшкової імперії, де «Лего» перебуває досі..

 

 

Зміст [приховати]

   

  Як виникла ідея створення конструктора LEGO

   

  Найвідоміші у світі блоки від LEGO Group

  Чи очікував Оле Кірк Крістіансен, який залишив виробництво дерев'яних іграшок (1948 р.) і вирішив виробляти кубики з пластмаси, що вони будуть популярні протягом десятиліть і знайдуть відгук у різних галузях? Оле Кірк, звичайно, мріяв про успіх, але ніколи не припускав, що його компанія досягне таких масштабів і вийде на обіг у 43,7 млрд. датських крон.

   

  Крім мільйонів наборів LEGO, проданих за останні 70 років, з'явилися фільми, комп'ютерні ігри, журнали про кубики LEGO. Але це все було не одразу…

   

  Засновник компанії Ole Kirk Christiansen був десятою дитиною бідних фермерів у Біллунні (Данія). Хлопчик виріс і став теслею, одружився і зайнявся виготовленням сходів. Довгий час він просто розвивав нудний, але дохідний бізнес. Але тішився сімейним щастям і прибутками від майстерні Олі не довго. Настала криза, потім Кірк Крістіансен втратив дружину і залишився один із чотирма дітьми.

   

  Далі ще гірше. Пожежа охопила невеликий столярний цех, і молодий чоловік залишився без засобів для існування.

   

  У той період зневірений батько вирізав для дітей дерев'яну качку. Іграшка повністю підкорила серця не лише його дітей, а й сподобалася місцевим жителям. Оле Кірк надихнувся та створив компанію з виробництва дерев'яних іграшок.

   

  Ішов 1932 рік. Компанія почала приносити дохід, і Кірк Крістіансен вирішив, що їй потрібна оригінальна назва. Так розпочалася історія створення конструктора «Лего».

   

  Ole Kirk оголосив конкурс серед працівників. Призом за найвдалішу назву призначив пляшку вина.

   

  LEGO — це скорочення від данського словосполучення leg godt, що означає «розважайся добре». Безумовно, власник компанії належав до заповзятливих людей.

   

  Каждая из оригинальных фигурок «Лего» имеет прототип

  В 1947 він вклав 30 000 данських крон (доходи компанії за кілька років) в машину для лиття пластмаси під тиском. Компанія, заснована Оле Кірком, закупила зразки англійського бренду Kiddieraft та у 1949 році випустила свої перші блоки.

   

  У 1958 році він запатентував блоки «Лего» з характерним сполученням за допомогою 4-х розеток і таким чином став їх єдиним виробником. Дехто звинувачує данця в крадіжці англійської ідеї у розробника Хіларі Фішер Пейдж, якому належала компанія Kiddicraft. Але одержання патенту спростовує ці думки.

   

  На жаль, знаковий для компанії 1958 рік став роком смерті засновника LEGO. Але на цьому історія конструктора не закінчилася. Його син Годфред бере на себе керівництво./span>

   

  Майже 20 років виробництво стабільно працювало. Але лише 1974 року стався прорив — було створено першу фігурку LEGO. Характерні міні-фігурки (також мають запатентований дизайн) надійшли у продаж у 1978 році. І це вже наступна сторінка історії конструктора.

   

  Компанія «Лего», яку започаткував Кірк Крістіансен, залишається в руках сім'ї досі. Нині їй належить 70% акцій. Завдяки послідовній політиці, масштабній маркетинговій діяльності, талановитим дизайнерам та свіжості ідей бренд завоював світовий ринок. А конструктор «Лего» та його історія стали легендою.


  Цікаві факти про LEGO, яких ви не знали

   

  Настав час навести факти та розповісти про досягнення і курйози, якими переповнена багата історія LEGO:

  1. У 1999 році у продаж надійшов перший ліцензійний набір LEGO Star Wars (Anakin Skywalker chaser).
  2. У 2009 році Джеймс Мей з Великобританії побудував будинок з іграшкової цеглини «Лего», використавши 3,3 мільйона елементів.
  3. Найвища блокова вежа з кубиків «Лего» була збудована у Мілані у 2015 році, її висота становила 15 метрів.
  4. Точну копію Бурдж-Халіфа споруджено з 439 000 елементів «Лего». Знаходиться в Леголенді, Дубаї. На будівництво пішло 5000 годин.
  5. Найважчим будинком, на який пішли конструктори LEGO, вважається футбольний стадіон Allianz Arena у німецькому Леголенді. Він виконаний у масштабі 1:50, важить 1500 кг.
  6. Найбільший набір кубиків LEGO — «Тисячолітній сокіл» 2017 року — складається з 7541 елемента.
  7. Два основні кубики LEGO 2х4 можна з'єднати 24 різними способами.
  8. Кубики LEGO DUPLO хоч і в 8 разів більші за традиційні, але повністю з ними сумісні.
  9. Перед розробкою міні-фігурок «Лего» мав 51 прототип.
  10. На кожну людину на Землі припадає 62 блоки «Лего».
  11. Одна базова цеглина LEGO 2х4 важить 1,152 грамм і витримує тиск у 350 кг.
  12. Щомиті у світі продається 7 коробок «Лего».

   

  Будувати із пластмасових блоків цікаво. Але ви знаєте, що можете стати частиною легендарного бренду? З 2008 року LEGO у співпраці з японським сайтом Cuusoo надає можливість фанатам конструкторів представити публіці індивідуальні проєкти. Якщо ідею підтримають 10 000 користувачів, її можна реалізувати.

   

  До речі, ще одна сторінка історії — журнали Лего, які з’явилися не випадково. Діти хотіли не лише грати в конструктори, а й досліджувати історію персонажів кожної серії, випробувати нові пригоди, вирішувати головоломки та збирати плакати з персонажами улюблених наборів.

   

  В результаті вийшов журнал LEGO City — щомісячне видання для дітей від 5 до 10 років. Майже на кожній сторінці відбуваються небезпечні місії та поліцейські переслідування.

   

  Крім того, в журналі зібрані цікаві факти, комікси, загадки, постери та... у кожному випуску оригінальна іграшка у подарунок! Для старших дітей — видання «LEGO Ninjago».

   

  Конструктори LEGO продаються кілограмами

   

  Блоки LEGO с индивидуальной маркировкой

   

  Якщо вдома залишилися непотрібні цеглини з різних наборів, їх можна вигідно продати. Торгівля блоками «Лего» набирає масштабів. Запропонувати свій товар можна на таких міжнародних веб-сайтах як eBay, Catawiki, Amazon, BrickLink, Allegro. Також все популярнішим стає обмін блоками «Лего» у групах Facebook.


  Ціна за кілограм цеглинок LEGO коливається від 200 до 500 грн. Все залежить від того, в якому стані конструктори, з яких наборів беруться цеглини. Міні-фігурки, тварини, рослини можуть сягати навіть 1000 грн/кг.

   

   

  Сортовані та зібрані набори LEGO приносять більше прибутку

   

  Якщо ви вирішите відсортувати «Лего» за кольором, ви можете отримати вищу ціну за кубики. А зібрані набори, наприклад, LEGO TECHNIC або популярний LEGO Super Heroes, коштують вдвічі дорожче.

   

  Найкращу ціну можна отримати за набори LEGO Group, які вийшли обмеженим тиражем, та за спеціальні випуски. Чим старший і унікальніший конструктор, тим він дорожче.

   

  В Україні купівля та продаж б/в кубиків LEGO тільки починається, але інтерес до них зростає з кожним роком. На внутрішньому ринку цеглинки поки що не досягають запаморочливих цін, але закордонні колекціонери можуть витратити неймовірні кошти на придбання унікальних наборів і навіть окремих деталей.

  Собранный конструктор LEGO Minecraft

   

  Найвищі ціни на LEGO на вторинному ринку:

  1. «Тисячолітній сокіл» 2007 року було продано за 15 тисяч доларів.
  2. «Королівський замок» 1984 року — 2600 доларів.
  3. Міні-фігурка Дарта Вейдера із 10-го випуску на аукціоні «Катавіки» була продана за 170 євро.
  4. Кафе Corner коштувало 150 євро у 2007 році, зараз коштує 1500 євро.
  5. Найвищими ціни на набори LEGO були у 2003 році, коли компанія була на межі банкрутства.

   

  Так що варто перевірити кубики LEGO, що завалялися в кутку, і дізнатися, скільки вони коштують! Фанати конструкторів, окрім придбання цегли, часто пропонують обмінюватися наборами.

   

  Але щоб не продешевити, не продавайте занадто поспішно. Запитуйте ціни на форумах у фанатів та колекціонерів LEGO, порівнюйте та робіть висновки.

   

  Інвестувати в цеглинки LEGO вигідніше, ніж в акції та облігації

   

  Звучить неймовірно, але, за аналізом Вікторії Добринської з Московського національного дослідницького університету, ексклюзивні набори LEGO щороку зростають у ціні на 11%. Міні-набори, що включають 113 елементів, — до 22%.

   

  Не лише колекційні набори, а й кубики із супергероями, культовими персонажами LEGO Minecraft та унікальними фігурками LEGO Creator — гарна інвестиція.

   

  Найкраще купити два однакових набори. Зібрати один, а інший залишити як інвестицію на майбутнє. Через 5-7 років такий набір від LEGO Group можна буде продати у 2-3 рази дорожче.

   

  Ну як ми вас зацікавили? Дуже сподіваємося, що ця інформація була для вас цікавою та корисною.

   

  А тим, хто готовий вже сьогодні поповнити свою колекцію конструкторів або придбати нову гру для дитини, пропонуємо перейти в каталог нашого інтернет-магазину і вибрати відповідний варіант. «Технобот» поділяє ваші інтереси та прагне розширювати асортимент «Лего».